.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Meditace: Otevírání pokladů (Midsummer)

16. září 2011 v 4:21 | Květa "Liliana" |  VÝLETY DO NITRA
Meditaci Otevírání pokladů jsem sestavila k příležitosti letního slunovratu, ale samozřejmě se dá využít i v jiných časech.


Zavři oči a soustřeď se na svůj dech. Dýchej klidně a zhluboka.
S každým výdechem se tvé tělo uvolňuje. Povol a uvolni všechny napjaté svaly na hlavě…krku…ramenou…rukou…zádech…hrudníku…břichu…pánvi…nohou.
Celé tvé tělo je uvolněné a i tvé myšlenky a emoce se stávají lehkými, klidnými, pomalu odplouvají.
Přenes se v duchu na místo, kde je ti dobře. Může to být tvůj oblíbený vnitřní koutek nebo jakýkoliv příjemný prostor, který se ti nabídne. Chvilku zde setrvej, rozhlédni se a načerpej jeho energii.
Nyní si představ, že z tvého koutku vede brána přímo do lesa. Projdeš jí a ocitneš se mezi kmeny stromů. Zprvu se les zdá obyčejný, ale po chvíli začneš pozorovat neobvyklé věci. Ze země vyráží pokroucené kořeny, pod nohama ti pruží veliké polštáře mechu, z větví visí dlouhé provazy lišejníků. Všimneš si i roztodivných bylin všude kolem, ve vzduchu se vznáší jejich kořeněná vůně.
Zpozoruješ, že se setmělo a na nebi vyšel měsíc. Jeho stříbřitá záře zalévá tento tajemný les. kráčíš dál…zdáli jako bys slyšel/a zvonivý zpěv…a mezi tmavými kmeny spatříš rej zvláštních světélek. Vzduch je prosycený teplem, vůní a magií.
Cesta před tebou se rozevírá a ty najednou vyjdeš na palouk se skálou ozářený měsícem. Upoutá tě přímo pohádková podívaná - palouček je porostlý zlatým kapradím, které se ve svitu luny kouzelně třpytí.
Na konci palouku však čeká ještě další překvapení - ve skále zeje otvor a z něj vychází jemné zlaté světlo. Uvědomíš si, že nitro skály skrývá poklad, který je podle pověstí přístupný pouze této noci.
Zvědavost ti nedá, a tak se vydáváš přes palouk se zlatým kapradím ke skále. Náhle se však ozve výhrůžné vrčení a ze tmy před tebou zaplanou dvě ohnivé oči. Cestu ti zastoupí strážce pokladu - hrozivý černý pes, podobný démonům z podsvětí.
Ustoupíš, ale cítíš se klidně. Vzpomeneš si, že existuje způsob, jak přes strážce projít a dostat se k pokladu. Možná se pes nechá přemluvit, uplatit nebo odlákat… Jistě na to správné řešení brzy přijdeš.
Cesta k pokladu je nakonec volná a ty vstupuješ do jeskyně naplněné zlatým světlem. Zde se skrývá tvůj největší poklad. Dobře si ho prohlédni.

Pomalu dokončuješ návštěvu zlaté jeskyně. Odnášíš si s sebou poznání o svém vnitřním bohatství. Znovu bezpečně projdeš kolem strážce pokladu, vydáš se přes palouk do lesa a vracíš se po cestě zpátky domů, do svého koutku…
Jsi ve svém koutku a připravuješ se na návrat do vnější reality, do bdělého stavu. Uvědom si své tělo, zemi pod svýma nohama i prostor kolem sebe. Lehce se zavrť…pomalu otevři oči…jsi zpět.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama