.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Muzikál "Me And My Dick" z pohledu ženských a mužských mysterií

19. listopadu 2011 v 20:15 | Květa "Liliana" |  ŽENSKÁ A MUŽSKÁ MYSTÉRIA
Asi před rokem jsem narazila na muzikál Me And My Dick* nadšenecké umělecké skupiny StarKid (mají na kontě i jiné komediální muzikály, např. A Very Potter Musical a A Very Potter Sequel) a uvědomila si, že toto humorné dílko o radostech a strastech sexuálního života dospívajících může mít i hlubší přesah a posloužit jako inspirace pro práci s vlastním ženstvím/mužstvím.


*Pozn. Muzikál je určen pro diváky od 18 let, protože obsahuje vulgarismy. V běžné mluvě mě takové výrazy odpuzují, ale v tomto uměleckém kontextu nejsou nijak zvlášť rušivé.

Tím zásadním prvkem zmíněného muzikálu je personifikace pohlavních orgánů hlavních hrdinů - na scéně se objevují penisy a vagíny se svým osobitým vzhledem a charakterem. A samozřejmě díky tomu mohou se svými lidskými "vlastníky" komunikovat.
Technika imaginárního zhmotnění a personifikace není v oblasti vnitřní práce nic nového. Dát podobu a hlas částem našeho podvědomí nebo těla je často účinný způsob, jak se dozvědět více o sobě a svých skutečných potřebách.
I v muzikálu Me and my Dick podoba a chování penisů a vagin věrně odráží nejen sexuální život lidských hrdinů, ale také zobrazuje jejich (skrytá) přesvědčení ohledně opačného pohlaví a partnerství. A tak se můžeme setkat s panenskou a idealistickou Slečnou Pipkou, sexuálním životem protřelou Starou Kundou - tu mimochodem skvěle hraje muž - která již ztratila iluze o lásce, nebo zklamanou a otrávenou Plandou. Je zajímavé (a poučné) sledovat nejen vyvíjející se vztah s "jejich lidmi", ale i rozdíly/shody v charakterech a chování.
Potvrzuje se, že naše vnější chování často neodpovídá vnitřním pocitům a naše ego nebo rozum nám obvykle velí potlačit signály našeho těla. Penis nebo vagina se v některých momentech děje stávají hlasem intuice, částí hrdinova já, která vidí správnou cestu mnohem dříve, než si ji lidský hrdina po několika útrapách také přizná.
Naslouchat svému tělu (a jeho částem) jako by mělo vlastní osobnost doporučují různí odborníci z oblasti tantry, rozvoje intuice, léčitelství nebo psychoterapie. Proč se tedy nepodívat třeba na to, jakou osobnost a názor mají naše intimní orgány?
Příběh muzikálu samozřejmě nepostrádá krizi - konflikt mezi hlavním hrdinou a jeho Dickem vyvrcholí vzájemným zavržením a oba si začnou užívat relativní svobody. Na scéně se objevuje okouzlující rádce - Srdce - který přebírá iniciativu.


Když se však hrdinovi za jeho pomoci konečně podaří získat si tu správnou dívku, zjistí, že mu něco důležitého chybí. Poselství je jasné - důležitost rovnováhy citů a pudů, duše a těla. Obojí je naší právoplatnou součástí a pouze jejich vzájemná spolupráce nás učiní celistvými a šťastnými. Hrdina se tedy vydávat hledat své ztracené mužství.
Hlavní hrdinka navenek podléhá zklamání, ale její Slečna Pipka pokračuje v boji za lásku. Svojí vírou a silou nevinnosti dokáže strhnout na svoji stranu i členky Rady (vaginy se v noci scházejí na tajném a posvátném místě), které již zanevřely na ptáky i lásku.
Ženy se často musí vypořádat s pocity ublíženosti, zraněními, zklamáním a deziluzí, opovržením k mužům nebo sexu. Někdy stačí i jedna silná negativní zkušenost, aby generalizovaly své nepřátelství, hodily všechny do jednoho pytle. Myslím si, že k tomu, abychom mohly navázat zdravý a láskyplnný vztah potřebujeme přijmout mužství ne jako sílu, která umí jen ničit, ale především jako sílu, která dokáže podporovat a ochraňovat.


V muzikálu se dají najít i další zajímavé analogie a symboly vážnějších témat (jedna z postav např. přijde o své ženství a stane se z části mužem), které jsou zde samozřejmě podány s nadsázkou a humorem.

 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:34 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama