.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Konference

28. ledna 2012 v 0:54 | Květa "Liliana" |  VÝLETY DO NITRA
Zažíváte občas situace, kdy řešíte nějaký problém nebo máte potíže se v určité záležitosti rozhodnout a zjistíte, že se to ve vás doslova pere? Být mezi dvěma ohni ještě není tak hrozné. Pokud jste ale nevědomě těch ohnišť uvnitř založili mnohem více, může to být pěkný oříšek. V takové situaci bývá složitější řídit se intuicí, protože se její hlas stane jedním z mnoha. Svého slova se většinou mnohem silněji dožadují naše podosobnosti, části našeho já.

Takové situace dobře vystihuje tarotová karta 5 holí. Bojující postavy jsou příliš zaměstnány zápasem na to, aby vnímaly drobného motýla (symbol duše).


Možným řešením, jak si ujasnit, co se v nás děje, může být metoda pásma - zapsat bez cenzury všechny své myšlenky k tématu. Případně si sepsat seznam kladů a záporů. Je tu ovšem nebezpečí, že při tomto sepisování se prosadí ta nejsilnější já, převezmou slovo a náš obraz, který získáme, nebude úplný. Tyto vlivy se často promítnou i do výkladu karet nebo práce s kyvadlem.
Nedávno jsem se dostala přesně do takového stavu (tedy přesněji řečeno tento stav vyvrcholil). Chtěla jsem už konečně udělat jednu důležitou životní změnu, ale stále mě držel na místě onen vnitřní boj. Spotřebovávala jsem téměř všechnu energii na tuto nekončící bitvu, takže už žádná nezbývala na realizaci. A pokoušet se realizovat bez jasné motivace a zacílení vůle je poněkud boj s větrnými mlýny.

Pokud uvnitř zuří boj, energie nemůže volně proudit a zaměřit se účinně jedním směrem. Jednotlivé části já se navzájem sabotují.

Rozhodla jsem se tedy vydat se do nitra a uspořádat tam konferenci (nebo sněm, radu). Pro inspiraci se podělím o postup.
Pokud už máte určité zkušenosti s vnitřní prací a umíte se udržet ve stavu naladění, není to zas tak nic složitého. Na úvod můžete použít libovolnou uvolňovací techniku. Poté se ve své mysli vydejte na místo vhodné pro uspořádání takovéto konference. Můžete ho sami vybrat nebo stvořit a nebo se zkrátka nechat vést vnitřní moudrostí. Můžete uspořádat sněm na rozlehlé louce, uprostřed kamenného kruhu, v lese, v chrámu, u kulatého stolu a nebo přímo v konferenční místnosti. Poté vyšlete do vašeho vnitřního světa zprávu - zavolejte a pozvěte všechna vaše já, všechny podosobnosti, všechny spojence i nepřátele, aby se zúčastnili jednání. Nechte je všechny přijít, přivítejte je, počkejte, až se usadí. Vaším úkolem bude plnit roli moderátora a zapisovatele.
Doporučuji si vše, co bude řečeno, zaznamenat. Často se mi stalo, že jsem vedla určitý vnitřní rozhovor, ve kterém padaly skvělé rady a moudrosti, a když jsem se dostala zpět z "transu", horko těžko jsem si vzpomínala a obvykle mi zůstaly jen strohé informace. V tomto případě se hodí zkušenost s automatickým písmem, channelingem a podobnými metodami. Podstatou je naučit se udržet napojení i přesto, že otevřu oči a píšu na papír. Pro někoho může být o něco méně rušivý audiozáznam (při kterém budete účastníky "dabovat").
Zahajte tedy konferenci tím, že předložíte problém a váš pohled na něj a poté vyzvěte přítomné, aby se k němu každý vyjádřil. Nechte vystoupit první osobnost, zaznamenejte si, o koho jde. Možná budete překvapeni, kdo všechno se na jednání dostavil. Vaše podosobnosti mohou mít podobu archetypálních postav, literárních nebo filmových hrdinů nebo vašich známých a příbuzných. Může se stejně tak stát, že dorazí i nějaká návštěva "zvenčí" (váš průvodce, patron, bůh).
Nechte každého z účastníků volně vyjádřit svůj názor, přestože se vám nemusí líbit to, co říkají. Plňte roli moderátora, zapisujte, pokládejte doplňující otázky. Samozřejmě můžete vyjádřit i svůj názor nebo určitou námitku. Je to taková pokročilá kontrolovaná schizofrenie :-)
Až si budete jisti, že promluvili všichni, můžete přikročit k hlasování. Jde o určité shrnutí, při kterém si ujasníte, která z cest, které se vám nabízejí, je nejvíce otevřená a podporovaná. Předložte jednu možnost, zaznamenejte hodnocení hlasujících a to samé opakujte s dalšími. Pokud potřebujete, požádejte o další rady a návrhy.
Na závěr všem poděkujte za rady a účast a vyjádřete své přání vzájemně spolupracovat. Z mnoha starých nepřátel si můžete udělat spojence už jen tím, že je vyslechnete, budete respektovat jejich existenci a chápat jejich motivace.


V mém případě byla nejvíce podpořena překvapivě ta cesta, kterou jsem paradoxně předtím vnímala jako nejvíce problematickou a rizikovou. To mi jen dokázalo, jak je důležité vyslechnout všechny části osobnosti, získat celkový obraz.
Někteří účastníci konference vám to samozřejmě můžou dát pěkně sežrat. Jistě se ale také dočkáte užitečných a praktických rad a hřejivého povzbuzení a podpory. Já jsem mimo jiné v této situaci dostala od vyšších sil výzvu, abych se "napojila pro požehnání". Zvládat všechno jen vlastními silami nemusí být vždy výhodné. Pokud cítíme (jako já v tomto případě), že potřebujeme k úspěšné realizaci svého projektu silného partnera, patrona, požádejme o něj. Bohové a Bohyně naslouchají :-)

 


Komentáře

1 Miky Miky | E-mail | Web | 31. ledna 2012 v 11:38 | Reagovat

Hmmm, tahle metoda určitě vyžaduje, aby byl člověk už trochu pokročilejší. Udržet koncentraci a vnímat tolik různých postav a jejich proslovů, to chce trochu cvik. Každopádně je to pěkné, možná se mi to bude někdy hodit, dík.

2 Frostík Frostík | 3. února 2012 v 11:06 | Reagovat

Tohle nazývám vnitřní porada,ale mám to jednodušší. Mám dva protiklady, kteří se přou a zvenčí vstupuje dobrotivý rádce. To se ještě dá vnímat, ale na víc vstupů, to chce opravdu hodně cviku, jak píše Miky. Máš můj obdiv.Jsi velmi šikovná sestřička.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama