.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Požehnání ženského lůna

2. dubna 2012 v 1:09 | Květa Liliana |  ŽENSKÁ A MUŽSKÁ MYSTÉRIA
Nějakou dobu jsem trochu zanedbávala blogování, takže vám ještě dlužím "reportáž" z účasti na celosvětovém Požehnání ženského lůna pořádané Mirandou Gray, které se uskutečnilo 7. února 2012, a zároveň tím zvu všechny ženy, aby se za měsíc připojily k dalšímu.Miranda Gray se zabývá uměním, mytologií, folklorem a ženskými mysterii. Ilustrovala The Merlin Tarot, The Arthurian Tarot a také sadu karet The Beasts of Albion zaměřenou na staré zvířecí archetypy. Je autorkou knih Red Moon - v češtině Rudý měsíc - Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu (nakl. DharmaGaia) a The Optimized Woman.

Požehnání ženského lůna je dar energie na dálku určený všem ženám od věku první menstruace. Tato energie pomůže k hlubšímu naladění se na náš ženský aspekt, propojuje nás s Bohyní, Lunou a Zemí. Může nám pomoci při léčení vlastního ženství a podporuje i harmonii ženské energie ve světě.

K účasti je potřeba se přihlásit a zaregistrovat si jeden ze čtyř nabízených časů (nezapomeňte přičíst 1 hodinu pro středoevropský čas), ve kterých bude Miranda požehnání posílat. Výhodou je, že hlavní informace jsou přeloženy do češtiny. Po registraci vám přijde v dostatečném předstihu e-mail s pokyny a návody.
Toto požehnání je unikátní v tom, že se jedná vlastně o úplňkový rituál, na který se připravujete několik dní dopředu pomocí meditací. Díky nim se naladíte na svoji ženskou část, na Bohyni v sobě, spojíte se s energií Luny. Meditace jsou opravdu moc pěkné, příjemné i silné. Využíváte v nich například představu stromu klíčícího ve vaší děloze, který se zakořeňuje hluboko v zemi a nad vaší hlavou objímá lunu v úplňku. V další meditaci pracujete se zlatým kotlíkem.
Ženy, které nemají dělohu, se nemusí cítit nijak ochuzeny, protože se zde spojují především s energetickým centrem a ženskou částí duše a ty jsou jim stále k dispozici.

Já jsem si pro únorové požehnání zvolila noční hodinu, jelikož jsem noční tvor a navíc je v tu dobu u nás v domě už klid. Připravila jsem si oltář, na který jsem vybrala symboly Bohyně a ženské energie, vhodné kameny a také potřeby pro samotný rituál požehnání. Den předtím jsem si intuitivně (nějak jsem přehlédla, že je budu potřebovat) koupila ve městě misky ideální pro tento účel.


Po očistné koupeli jsem si vybrala vhodný rituální oděv a usedla do křesla k přípravnému naladění.


Když přišel ten správný čas, prošla jsem pro tuto chvíli určenou meditací a poté 20 minut nechala působit přijímanou energii.
Toto požehnání u mě přišlo v období, kdy jsem intenzivně řešila záležitosti a dilemata ohledně práce, takže se mi nedařilo se od nich úplně oprostit. I to však patří k životu a možná i díky tomuto požehnání jsem byla následně schopná lépe se naladit na své skutečné potřeby a na základě toho učinit rozhodnutí.
Přesto jsem ale v průběhu pocítila zajímavou reakci - v jednu chvíli jsem cítila i viděla, že mě něco jakoby unáší, pod nohama mi ubíhala zem, jako bych se někam vezla či letěla a dívala se při tom proti směru jízdy. Toto unášení ale nebylo nijak nepříjemné.

Po 20 minutách hlavního požehnání následovala asi 15 minutová meditace "Sdílení požehnání", ve které se pomocí energie Bohyně a Luny propojíte s celým světem a dalšími ženami. Tady už jsem cítila energii procházející mým tělem dost intenzivně.

Na závěr rituálu se napijete požehnané vody z jedné z misek a pro uzemnění sníte něco dobrého.


Při rituálu mi asistoval náš kocourek, mužské a ženské energie byly tedy v rovnováze :-)V následujícím měsíci po přijetí požehnání může probíhat další léčení a čištění. Měly bychom tedy na sebe být hodné, starat se o své zdraví a pohodu a také využívat osobní požehnání popsané v návodu.

Jsem ráda, že Miranda nabízí několik dalších požehnání. Budu mít tak více příležitostí pracovat na uzdravování svého ženského já.

Skvělou zkušeností může být sdílení tohoto požehnání ve skupině. O zážitcích žen z různých koutů světa si můžete přečíst na speciálním blogu: http://wombblessing.wordpress.com

Termíny úplňkových požehnání ženského lůna: 6. května, 2. srpna, 29. října, 28. prosince

V srpnu by měla Miranda Gray pořádat Womb Blessing workshop i u nás v Praze, termín ale ještě není známý.


 


Komentáře

1 Elen Elen | Web | 2. dubna 2012 v 8:34 | Reagovat

Moc hezké :-)

2 umotakibadevi umotakibadevi | E-mail | 14. září 2018 v 18:28 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama