.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Květen 2012

Kamenný kruh

9. května 2012 v 16:56 | Květa Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Sen o vlastním kamenném kruhu mě provázel už několik let. Byl jedním z věcí (např. vedle potůčku a labyrintu), které jsem si přála mít jednou na své zahradě. Později jsem přemýšlela spíš o tom, že najdu vhodné místo v přírodě a postavím si ho tam. Můj sen byl stále živen a inspirován i Mikyho seriálem Obřadní místa současných pohanů, i když jsem samozřejmě (vzhledem ke své konstituci) plánovala v mnohem menším měřítku.
A teď mi život ukázal, že splnit si některé sny může být překvapivě jednoduché.

Beltinový týden

7. května 2012 v 9:16 | Květa Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Poslední dubnový víkend jsem se s přáteli vydala oslavit Beltine do přírody. Díky krásnému počasí jsme si mohli užít prosluněný les, sedět na zemi, povídat si a hodovat.

Chanty 1

3. května 2012 v 0:55 | Květa Liliana |  RITUÁLY
Chanty neboli rituální popěvky bývají oblíbenou součástí mnoha pohanských rituálů. Jejich význam však není pouze "estetický". Při správném provedení pomohou účinně zvednout energii v kruhu a přivést do lehkého transu. Oslavné chanty nás zase naladí na určitý svátek a nebo lépe propojí s božstvy, přírodou a jejími bytostmi.