.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Beltinový týden

7. května 2012 v 9:16 | Květa Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Poslední dubnový víkend jsem se s přáteli vydala oslavit Beltine do přírody. Díky krásnému počasí jsme si mohli užít prosluněný les, sedět na zemi, povídat si a hodovat.

Za soumraku jsme se nachystali k rituálu. Ačkoliv jsme nejprve měli v úmyslu spáchat jen něco jednoduchého a spontánního, vylezl nám z toho nakonec wiccanský rituál se vším všudy. Vytyčili jsme kruh, provedli očistu, vyvolali živly, Boha a Bohyni. Poté jsme sehráli mýtus spojení Boha a Bohyně, skočili si přes oheň pro očištění i plodnost a nechali kolovat požehnané koláče a víno. Rituál byl zajímavým zážitkem i pro úplné nováčky a nevěřící, kteří se svých rolí ovšem zhostili skvěle.
Většina z nás noc u ohně probděla. Hostina pokračovala, popíjeli jsme medovinu a cejlonský čaj vařený v ešusu, občas zpívali a pozorovali nebe plné hvězd nad námi.
Sledovat cyklus dne a noci uprostřed přírody je nesmírně oživující. Stromy zalité sluncem se pomalu noří do stínů, až je pohltí závoj noci a po jejich kmenech se rozlije stříbrná zář měsíce. Koruny tančí svůj půlnoční tanec ve větru. Až k rámu se utiší, aby přivítaly, společně s námi, chladivý rozbřesk. Mezi kmeny vykoukne z pod obzoru narudlý kotouč a vše začne nanovo.

Ohně, sluníčka a přírody nikdy není dost, a tak jsem si zbylé volné dny užívala na zahradě. Začíná doba obědů pod širým nebem.


Díky zajímavé shodě okolností se mi podařilo objevit (nebo si spíše uvědomit) ideální místo pro vlastní kamenný kruh, který se už dlouhou dobu chystám postavit. Zjistila jsem, že na naší zahradě jeden takový už je, dokonce vhodně orientovaný na světové strany - akorát ho netvoří kameny, ale stromy. Vznikne mi tedy kruh dvojitý, ze stromů i kamenů, mých oblíbených členů přírodní říše. Můj plán nadchl i rodiče, takže se můžu těšit na o mnoho větší kameny, než jsem doufala.


Uprostřed týdne jsem navštívila tradiční jarní akci - prodejní výstavu skalniček. Nakoupila jsem léčivé i okrasné sazenice rostlin a pokochala se prohlídkou výstavy, kterou letos ohohatily i sochy a plastiky.

Jezerní panna:

Tahle plastika mi připomněla Triglava:

Další z hlav, tentokrát zřejmě padlý Říman :-)

První májový týden jsem zakončila druhým Požehnáním ženského lůna, celosvětovou meditací a darem energie, pořádaným Mirandou Gray. Tentokrát jsem zvolila podvečerní čas, abych tento rituál mohla strávit venku pod rozkvetlou jabloní. Opět jsem silně cítila propojení s ostatními ženami i Matkou zemí. 


Komentáře

1 Elen Elen | Web | 7. května 2012 v 23:18 | Reagovat

Hmmm, noc s přáteli pod širým nebem, ani nepamatuju, to už je dávno.....
Taky jsme teď co nejvíce venku, příroda je jako dorůstající luna. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama