.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Stopa divočiny v městské džungli

7. června 2012 v 3:46 | Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Po pracovně náročném období se zase na chvíli dostávám k blogování, a než vyrazím do šumavských hvozdů, podělím se s vámi o fotky a zážitky z květnového výletu do pražské Divoké Šárky.
Využila jsem opět studijní cestu a rozhodla se poznat tuto lákavou přírodní rezervaci.Z Nebušic, kde jsem byla ubytovaná, jsem vyrazila rovnou mezi skály k Dívčímu skoku.

Vstup do Divoké Šárky z Nebušic:

Vyhlídka nabízí osvěžující pohled do zeleně místních listnáčů, jen v dálce se nesměle připomíná civilizace a nad hlavou čas od času zaburácí ocelový pták vzlétající z nedaleké Ruzyně.
Kameny přímo lákaly k posezení, a kdybych před sebou neměla kolem 20 kilometrů, vydržela bych tu celý den.


Na vrcholové plošině se vyjímal zakrslý dub:

Pohled do šáreckého údolí:
Ze skal jsem nakonec sešplhala do údolí a vydala se podél Šáreckého potoka.Kořenové paroží:

Potkala jsem opravdu skvěle lokalizované koupaliště, které si při nejbližší vhodné příležitosti žádá návštěvu. Trošku mi to připomnělo koupání v rakouských jezerech nabízejících plavcům úchvatné výhledy na okolní hory.


A pohled shora:

Cestou od něj k vodní nádrži Džbán jsem si vychutnávala bublání a šumění potoka, objetí skal a společnost krásných stromů.


Kromě stromů jsem obdivovala i plácek plný různobarevných orlíčků:

Se Džbánem a jeho po půlce údolí se rozléhající hudební produkci (u nás doma tomu říkáme běs) v zádech jsem vyrazila skrz rozlehlý višňový sad na travnaté a skalnaté vyhlídky.


Specialita místního sadu - očíslované stromy:Hřeben s vyhlídkami:

Červená značka mě vedla dál lesem, který postupně odhaloval své poklady a překvapení.
Cestou jsem nesledovala jen zmíněné ocelové ptáky, ale i zvířata z masa a kostí. Spouští foťáku se mi podařilo ulovit slepýše a veverku:Příjemnými zastávkami se staly studánky i balvany roztroušené ve stráni. Na několika místech jsem nechala drobnou obětinu nebo malý oltář z přírodnin.

Znovu jsem si uvědomila, jak blahodárně na mě podobné výlety do přírody působí, zvlášť pokud jdu sama. Jako mávnutím kouzelného proutku mizí z mé hlavy všechny starosti a běžné myšlenky, jediné, na co se soustředím, je orientace a focení. Jinak však mysl krásně utichá, jako bych se přepla do zvláštního stavu podobného transu. Mnohem intenzivněji vnímám krajinu a její energii, nasávám přírodu všemi smysly.

Les v mnoha podobách:Velkou radost mi udělalo setkání s tímto dřevěným skřítkem.


Samozřejmě mi to nedalo a trochu jsem ho vyfešákovala.S tou divočejší částí Šárky jsem se rozloučila u Jenerálky.


Dál už byl les lemován lidskými sídly (na mnohé z nich se ovšem také dobře koukalo, za nějakou z těch vilek bych se nezlobila :-) ).

I tady jsem však narazila na přírodní zajímavosti, třeba tuto záplavu břečťanu:Pomalu se blížily večerní hodiny, a tak jsem okruh ukončila U Matěje. Opět jsem si vychutnala kus lesa i luk, vůni rozkvetlých hlohů a hru zapadajícího slunce mezi korunami stromů.
Večerní návrat do Nebušic:


Před ulehnutím jsem ještě chvíli věnovala první meditaci z knihy Keltská spiritualita a hledání grálu od Johna Matthewse. Šlo o setkání s Hvězdným králem (kapitola byla věnovaná Artušovi), který na trůnu uprostřed přírody nabídl své požehnání a zasvěcení.
Po skončení meditace, zřejmě už trochu v polospánku, jsem měla velmi živou a zajímavou vizi týkající se přírodních bytostí. Byla jsem však v ní požádána, abych ji nikomu neprozrazovala, takže, přestože mi to přišlo zvláštní, to budu raději respektovat.


 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 20. června 2012 v 9:46 | Reagovat

Zdravím. V prvé řadě přeji všechno nejlepší k svátku Květo...

...za další k těm fotkám toto - mám rád přírodu a nejvíc se mi líbí detaily údolí tam kde je vidět řeka a detaily skal. Pěkný.

2 Květa-Liliana Květa-Liliana | E-mail | Web | 20. června 2012 v 20:34 | Reagovat

Díky :-)

3 Ruis Ruis | E-mail | Web | 9. července 2012 v 9:12 | Reagovat

Keltská spiritualita a hledání grálu Nádherná lokalita!,výlety do přírody jsou pohanské bohoslužby a od Johna Matthewse mám Keltského šamana doporučuji, Keltskou spiritualitu a hledání grálu si musím také sehnat.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama