.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Witchcamp 2012

11. července 2012 v 1:36 | Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Když jsem si někdy v průběhu jara škrtla z plánovacího kalendáře dvě zrušené akce (Wyrd Camp i homeopatickou letní školu) a smiřovala se s tím, že zkrátka nějakou tu dobíjecí aktivní rekreaci na úvod letních prázdnin oželím, objevila se na obzoru záchranná loď - Witchcamp pořádaný týmem Bohyně. Už jen ochutnávka z programu mě nadchla, takže jsem se hned přihlásila a nedočkavě vyhlížela 4. červenec.


V Českém Meziříčí na nás čekal rozlehlý statek s krásnou zahradou. Spaní ve stanu tu bylo opravdu příjemné i díky bublání nedalekého potoka. Bylo však možné ubytovat se i uvnitř pod střechou.
První večer se nesl ve znamení postupného sjíždění účastníků, seznamování, povídání a grilování. Brzy bylo jasné, že nás bude doprovázet pohodová a přátelská atmosféra. A opravdu jsem se tu těch pět dní cítila "jako doma", za to patří dík našim hostitelům, LuciJi a Tasselhofovi, i všem ostatním přítomným.

Druhý den už jsme si ale příliš lenošení neužili. Po vynikající a vydatné snídani jsme se vrhli do víru workshopů. Všechny příspěvky v programu byly zaměřeny především prakticky, vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži a zároveň pochytili i množství užitečných informací, návodů, tipů a souvislostí. Tedy přesně podle mého gusta :-)
První workshop byl věnován výrobě magických panenek. Dínen nám poradila, z čeho a jak vyrábět i na co a jak je používat. Poté jsme si každý vytvořili svoji panenku z různých materiálů a za různým účelem. Dínen nám mimo jiné ukázala zajímavé kamínky - jaspis dračí krve a oblázky z Afroditiny pláže, dokonce jsme si mohli vzít kousek na památku.


V dalším workshopu, vedeném Tasselhofem, jsme se zaměřili na powerrising, tedy práci s energií při rituálu. Opět žádná suchá teorie, vše jsme poctivě otestovali a sledovali účinek různých technik. Díky tomu jsem si odnesla hodnotné a užitečné postřehy a triky především pro skupinovou praxi.

Workshopy probíhaly na rozlehlé půdě, která poskytovala útočiště před žhavými slunečními paprsky a dodávala tu správnou čarodějnickou atmosféru.Poté, co jsme se uzemnili dobrým obědem a trochu oddechli, začali jsme s Dínen vařit Avalonský lektvar. Recept pochází od Sisterhood of Avalon a obvykle se vaří v průběhu celého roku. Celý proces má pět fází. Pro každou z nich je připravena vedená meditace - část cesty na ostrov Avalon - a několik přísad, které se vhodí do kotlíku.
Každou bylinku jsme si mohli osahat, očichat (v některých případech i ochutnat), vyzkoušeli jsme si i naciťování vlastností rostlin a před vhozením do kotlíku je nabili energií. Samotné meditace byly také velmi silné a zajímavé.

Lektvar čerpá sílu jabloní:
K večeru nás čekala ještě tantrická ochutnávka. Ve dvojicích jsme si vyzkoušeli tantrický dech, masáž a nakonec se nechali rozmazlovat.
Bouře, která se přihnala od jihu, jen podtrhovala tento energeticky bohatý (a trochu i náročný) den.

Páteční ráno jsme přivítali rozcvičkou. Dínen nás naučila moc pěknou pohybovou meditaci zaměřenou na medicínský kruh. Protože se o šamanské techniky využívající medicínský kruh zajímám, ráda tuto meditaci využiju i dále.
Po snídani, při které jsme si opět labužnicky vychutnávali bylinkové máslo a domácí chléb, jsme tématicky navázali šamanským workshopem. Dínen nás se svým bubnem zavedla do dolního světa, kde jsme se setkali se svým silovým zvířetem. Poté jsme nasadili trochu vyšší laťku a vyzkoušeli si shapeshifting - přijali podobu svého silového zvířete.


Odpoledne nás LuciJe nechala nahlédnout do světa aromaterapie. Seznámili jsme se s účinky základních esenciálních olejů a namíchali si vlastní léčivé směsi.


A protože bylinek a jejich míchání není nikdy dost, pokračovali jsme přípravou Avalonského lektvaru. Střetli jsme se s přeludy v mlhách a přihodili další přísady do kotlíku.
Večer nastala malá změna programu. Při shapeshiftingu padla zmínka o technice přijetí podoby Boha/Bohyně, což je v některých tradicích (Golden Dawn, pokud si dobře pamatuji) považováno za vrchol umění. A jelikož jsme zvědaví, nabídka "Chcete si to vyzkoušet?" nezůstala bez odezvy. Dínen nám vysvětlila postup a pak jsme zkusili splynout s vybraným Bohem/Bohyní a přijmout jeho/její podobu.
Thora (nebo Peruna) si nikdo nevybral, a možná proto nad námi zase řádil. Tasselhofa však od grilování neodradil, a tak jsme se opět chutně uzemnili.

Sobotu jsme načali ranní pohybovou meditací, tentokrát Oshovou "4 Directions" (čtyři směry), která slouží jako nácvik na dervišské tance.
Program pokračoval workshopem Městské runy. Tasselhof nás seznámil s myšlenkami a technikami urbanšamanismu a představil nám moderní divinační systém Christophera Penczaka (viz kniha City Magick).
Městské runy mě nadchly, takže jsem si doma po příjezdu hned vyrobila dvě sady. Líbí se mi, že je to velmi intuitivní systém (využívá obecně známé symboly), je možné ho doplňovat podle potřeby a především to funguje až překvapivě přesně. Další výhodou je i volnost při výběru materiálu na výrobu run - aneb plast je v tomto systému zcela v pořádku :-)

Symboly z knihy Ch. Penczaka plus pět mých doplňků:
Další příspěvek do programu jsem měla já. Připravila jsem si ochutnávku technik pohybové a taneční terapie. V nich jde především o umění vnímat své tělo a jeho potřeby, nechat se jím vést, vyjádřit skrze něj svoji energii a své já. Po úvodních nalaďovacích cvičeních jsme se věnovali tématu živlů, jejich prožití a pohybovému ztvárnění.
Otakar nás naučil svou technikou naladění se na Ducha Země a napojení na zemskou energii. Jako bonus přidal ještě meditaci na uvědomění si 7 směrů posvátné geometrie těla a světa.
K večeru jsme se rozloučili s některými účastníky a přichystali se na rituál v kruhu jabloní. Dostali jsme nabídku, že rituál je možné někomu ušít na míru, ale protože nikdo nic konkrétního nevymyslel, zařadili jsme do něj nakonec jedno kouzlo na vyplnění hmotných přání, o kterém jsme předtím diskutovali. Přivítali jsme také Boha a Bohyni a vyvěštili si z krásné sady Tarot of the Sidhe.V neděli jsme doputovali na ostrov Avalon a úspěšně dovařili lektvar. Shodou okolností zrovna pracuji s knihou Johna Matthewse věnovanou artušovské tradici (Keltská spiritualita a hledání grálu), takže se mi budou lektvar i zkušenosti a vize z meditací jistě hodit.


Poté už následoval poslední oběd, balení, loučení a cesta domů. Těch pět dní jsem si opravdu užila, odnesla si spoustu zážitků, inspirace a receptů všeho druhu. Nezbývá než je zařadit do praxe a těšit se na další ročník Witchcampu.


 


Komentáře

1 Miky Miky | E-mail | Web | 11. července 2012 v 11:13 | Reagovat

Díky za reportáž! Bylo tam určitě dobře. Moc se mi líbí to prostředí, jabloně, půda... Městské runy jsem nikdy nezkoušel, ale dovedu si to docela dobře představit. Když se na ty obrázky podívám, hned mi naskakují různé asociace.

2 Elen Elen | 11. července 2012 v 18:17 | Reagovat

Věřím, že jste si to užili a trochu závidím :-)

3 Dínen Dínen | E-mail | 12. července 2012 v 8:07 | Reagovat

Za rok bude zas! Přijeďte.
Skvělý nový program ještě samozřejmě není ani vymyšlen, ale na něco určitě společně přijdeme! :-)

4 Weitewitch Weitewitch | 4. března 2013 v 22:19 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to tam s koupelnou? Je k dispozici sprcha po celých pět dní?

5 Květa-Liliana Květa-Liliana | E-mail | 7. března 2013 v 5:04 | Reagovat

Weitewitch: Ano, sprcha byla k dispozici. Letos možná bude už i teplá voda (i když v těch loňských vedrech nijak zvlášť nechyběla :-) ).

6 karline karline | Web | 20. června 2015 v 12:12 | Reagovat

online pujcky moravský krumlov 8-O

7 shotgun shotgun | Web | 21. června 2015 v 9:09 | Reagovat

pujčka od soukromé osoby nabídka 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama