.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Lughnasadh 2012

21. srpna 2012 v 17:37 | Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Počátek srpna jsem na spirituální rovině zahájila úplňkovým Požehnáním ženského lůna, celosvětovou meditací pořádanou již poněkolikáté Mirandou Gray. Před tím jsem však ještě zasvětila svůj čerstvě pořízený šamanský buben a přivítala se s jeho duchem.

Buben jsem využila i při samotném rituálu požehnání lůna a zjistila, že s bubnováním bylo napojení mnohem intimnější. Hrála jsem své děloze a v rámci meditace podnikla cestu za léčením. Zajímavé bylo, že jsem cestu ukončila téměř přesně na čas (první část požehnání trvá 15 min), aniž bych sledovala hodiny.
Část sdílení požehnání byla opět silná, cítila jsem propojení s ostatními ženami. Poslala jsem energii i Zemi a opět bubnovala, tentokrát pro Bohyni. V průběhu třetí části, osobního požehnání, jsem dostala od Bohyně rady týkající se léčení svého ženství.


Šamanské cestování se mi velmi zalíbilo, a tak jsem v následujících dnech podnikla několik léčebných cest. Dění v dolním světě bylo velmi zajímavé a podnětné, dostala jsem i několik konkrétních návodů a rad.V sobotu 11. srpna jsme s Iris vyrazily sehrát roli věštkyň na hrad Klenová (u Klatov). Šermířská skupina Morgana von Maxberg tu pořádala už potřetí akci Rytíři na hradě Klenová a my byly pozvány jako součást programu. Vyzkoušely jsme si tedy (já poprvé), jaké je to vykládat tarot na veřejnosti. Byly jsme po všech stránkách dobře naladěné, takže to šlo myslím pěkně. Většina lidí si vytáhla kartu spíše ze zvědavosti, ale přišlo i několik žen s vážnějšími tématy, některé dokonce tarotové karty znaly. Protože při vykládání je důležitá i zpětná vazba, potěšilo, když na výklad reagovaly slovy "Ano, já vím… O tom jsme zrovna včera mluvily... a podobně". Barevné obrázky samozřejmě přilákaly i děti, ty starší většinou zajímala škola nebo úspěchy u opačného pohlaví.
Akci jsme si užily, včetně scének a soubojů šermířské skupiny a za rok se jistě připojíme zas. Díky fotografovi Oskarovi, který nás na Klenovou vezl, máme i skvělé fotografické vzpomínky.S oslavami samotného Lughnasadhu jsem si počkala na setkání našeho kruhu.
Sešli jsme se v lomu pod Radyní a chvíli se dohadovali, u kterého z mnoha místních ohnišť zakotvit. Nakonec vyhrálo to u břízky, kde jsme shodou okolností před dvěma roky o Lughnasadhu stavěly medicínský kruh.


Jelikož nás Coreyemmah přepadla s kamerou, můžete se na v jejím Vlogu20 podívat na naši hostinu, oltář a poslechnout si, co jsme v rámci rituálu prováděli :-) Pro zajímavost publikuji obsah rituálu i sem na blog, kdyby se chtěl někdo nějakým prvkem inspirovat.
U ohně jsme vydrželi až do pozdních nočních (skoro ranních) hodin, povídali o všem možném, plánovali další akce a zahájili Runový měsíc (více v dalším článku).

oltář u břízky:

lucerna a kvetoucí vřes:

noční oheň:
 


Komentáře

1 toros toros | Web | 20. června 2015 v 8:12 | Reagovat

hotovostni pujcka :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama