.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Runové týdny

10. září 2012 v 21:31 | Liliana |  ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE
Než se konečně dokopu k tomu publikovat reportáž z Na půl cesty a povyprávět o výsledcích a zážitcích měsíce s runami, hodím sem alespoň pro inspiraci plány a nápady k 2. runovému kolu - Runovým týdnům.
Jak už název napovídá, tentokrát si na působení každé runy necháme celý týden. Během něho snad hlouběji pronikneme do jejích tajů a navážeme s ní ještě bližší vztahy. K tomu nám mohou pomoci i tyto aktivity:


Meditace - cesta za duchem runy
Cestu za runou už jsem si vyzkoušela v prvním kole, a proto ji mohu vřele doporučit. Já ji dělala formou šamanského putování, stejně dobře ale funguje i jiná technika pathworkingu.
Drobnou výhodu mohou mít ti, kteří s runami teprve začínají a ještě si nepamatují jejich význam (jako já), protože mohou být příjemně překvapeni, jak se jejich vize krásně shoduje s oficiálním výkladem runy. I pokročilí si však jistě přijdou na své a možná díky těmto vnitřním cestám pochopí a nahlédnou runy i z jiných úhlů. Dalším cenným ziskem je i osobní gnóze. Každého z nás se bude runa dotýkat trochu jinak, rozezní v nás jiné struny.
Během setkání s duchem runy se zeptejte na její poselství, na to, co vám může přinést, jak její moc dobře využít apod.

Hledání poselství, symbolů a projevů runy v běžném životě
Jak na nás runa během týdne působí, kde všude se projevuje? Zkusíme zachytit její vzkazy, poselství. Ti, co rádi umělecky tvoří, mohou tato setkání zachytit třeba fotograficky, udělat si koláž apod.

Intuitivní/automatická kresba (mandala)
Své vnímání energie runy můžeme zachytit i výtvarně.

Nošení runy na těle, amuletu apod.

Výroba run
Pro ty, co se k tomu ještě nedostali, je to ideální příležitost, jak si postupně a s náležitou pozorností vyrobit svoji runovou sadu.

Zkoumání možností, jak runu použít v léčení, magii, řešení problémů apod.
My jsme si v kruhu třeba položili otázku, kdy ji použít "homeopaticky" - tj. stejné na stejné - a kdy opačnou polaritu. To znamená např., jestli v situaci, kdy jsme "zamrzlí", zablokovaní, použít runu Isa, nebo naopak nějakou ohnivou na rozproudění energie.

Voda nabitá runou (nakreslit znak na papír nebo lahev, sklenici apod.)

Práce se znakem (asociace, vnímání energie) - možno se inspirovat reiki

Záznam snů
Můžeme cíleně požádat o poselství ve snech, nebo své sny během týdne prostě sledovat a zkoumat, nakolik je runa ovlivňuje.

Korespondence, symboly a Bohové spjatí s runou
Nemusíme se omezit jen na suché studium, ale použít dané korespondence i prakticky, oslovit Bohy vládnoucí runě. Já se např. v tomto týdnu věnovaném runě Fehu chystám čarovat v kuchyni s bezinkami.

Prožít si runu runovými pozicemi, napodobit a vyjádřit tělem, tancem

Vyrobit škapulíř- který obsahuje runu a odpovídající byliny, třeba nějaké atributy přidělených zvířat či Bohů

Udělat si oltář k dané runě
Může obsahovat kromě runy opět rostliny, symboly zvířat, Bohů a třeba i nástroj, který se k runě vztahuje.

Stvořit báseň nebo jiný slohový útvar vztahující se k runě


Napadne-li vás ještě jiná zajímavá aktivita, podělte se v komentářích :-)
 


Komentáře

1 Elen Elen | E-mail | Web | 28. září 2012 v 13:30 | Reagovat

To je inspirativní, byla bych vděčná za článeček jak to dopadlo :-)
Před časem jsem si doma udělala runový oltáříček a každý den zhruba ve stejnou dobu, pozdravím bohy, krátce zamedituji a žádám věštbu na příští den. Tahám vždy tři kameny - kažý se vztahuje k jedné třetině příštího dne. Funguje mi to skvěle! Vím pod kterou runou se daná část dne nachází a pouštím se jen do věcí, které jsou s ní v souladu. Zatím to vždycky sedlo jak hrnec na p...l. Podobně jako tatvy, ale daleko intenzivněji....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama