.
Zajímavé akce:

25.1. Přednáška Posvátná a obřadní místa pohanů, Praha
7. - 9.2. Pohanský ples Ohnivá Brigit, Lučany nad Nisou


P.S.: V současné době publikuji také na webech PFIcz a Vody Života (stránky o zdraví, osobním rozvoji a spiritualitě).

.............................................................................................................................................................................

Witchcamp 2013

10. července 2013 v 2:34 | Liliana |  Z DENÍKU POUTNICE
Rok se s rokem sešel a já se, natěšená z loňského prvního ročníku, vypravila opět na čarodějnický tábor neboli Witchcamp. Tentokrát jsem pětidenní setkání v Českém Meziříčí pořádané týmem Bohyně mohla sdílet se dvěma členy našeho covenu. Poté, co jsme s Corey úspěšně zvládly pět hodin cestování, přivítal nás známý statek se zahradou a jabloňovým kruhem a jeho majitelé, LuciJe a Tasselhof. Rozložily jsme stany pod akátem a postupně se vítaly a seznamovaly s dalšími účastníky. Oproti loňskému roku se nás sešel dvojnásobek, mnohé přilákal hlavní hřeb Witchcampu - výroba šamanského bubnu. Program však zahrnoval i další workshopy a přednášky.


Abychom se dobře naladili, začínali jsme každý nový den meditační rozcvičkou. Vyzkoušeli jsme duhovou meditaci a keltské cvičení tří kotlů (jedná se o energetická centra).
Během čtvrtečního dopoledne nás Dínen provedla základy šamanismu, vypravili jsme se i do dolního světa za silovým zvířetem.
Později nás čekala přednáška o tvorbě rituálu pro pokročilé. Mluvili jsme o důležitých bodech a složkách rituálu, které zajistí jeho smysluplnost a účinnost, o tvorbě posvátného prostoru a jeho očistě, hladině energie během rituálu a dalších tématech.
A do čtvrteční třetice jsme se rozdělili na dvě poloviny, abychom na střídačku pronikli do tajů městské magie a čarodějnictví v kuchyni (kitchen witchcraft). Během přednášky City magick nás Tasselhof seznámil s filozofií urbanšamanismu, o kterém píše např. Christopher Penczak (City Magick) a Raven Kaldera (Urban Primitiv). Povídali jsme si o "světodrapu", obdobě stromu života, který propojuje horní, dolní a střední svět. Došlo na živé debaty o duši počítačů a dalších přístrojů a komunikaci s nimi. Získali jsme zajímavé tipy pro vlastní praxi, nechybělo ani věštění z městských run.
Workshop kuchyňského čarodějnictví se točil kolem mysteria chleba, který jsme také zkusili upéct, mytologie Bohů vegetace a obilí, lidových zvyků a možností čarování s těstem, bylinkami a kořením.

Páteční odpoledne patřilo mužskému a ženskému kruhu (ženský vedla Dínen, mužský Tasselhof). My ženy jsme se v rámci svých mysterií zaměřily na archetyp Přadleny, na "Tu, která měří" - stanovuje hranice, vytváří řád nutný k existenci. Pomocí techniky naciťování jsme se spojily s duchem lnu, rostliny vhodné pro ženy a také pro podporu vztahů. Zajímavým zážitkem, který vyprovokoval osobnější diskusi, se stal "Moonwatch " - kruh žen seřazených od nejmladší po nejstarší. Náš upovídaný ženský kruh byl protipólem tajemného mužského kruhu. Přestože jsme v něm měly špiónku, desetiletou Káju, dozvěděly jsme se jen, že "muži mlčeli a kouřili dýmku" :-) .
Ženská a mužská skupina se v podvečer opět sjednotily při tantrickém workshopu. Samostatně i ve dvojicích jsme si vyzkoušeli základní cvičení pro probuzení energie v těle, včetně známé hadí síly.

Další den, sobotu, ovládlo tvoření šamanských bubnů. Vyráběli jsme je pod odborným dohledem manželů Martincových. Díky jejich vedení a radám a samozřejmě také vlastní šikovnosti jsme večer úspěšně přivítali na svět naše nové miláčky.

Momentky z první části tvorby (opracovávání rámu, tvorba kruhové výstuže, řezání provázků z kůže, výroba paličky):

Natahování kůže na rám a pletení:

Hotovo! Bubny společně odpočívají a schnou:Závěrečné sdílení zážitků z tvorby:


A samozřejmě skupinové foto :-)


Jelikož byly bubínky ještě příliš "čerstvé", museli jsme upustit od hraní i malování na ně. Přesto si ale nakonec chvilku popovídaly v kroužku a rozloučily se, aby se mohly společně se svými majiteli vydat po vlastních cestách.

Sobotní večer jsme zakončili slavnostně - rituálem k uctění Bohyně Ananke, o které jsme mluvily při ženských mysteriích.
Ananke je Bohyní, která se na počátku časů zrodila sama ze sebe a v podobě hada objímá celé Universum. Je neoddělitelně propletena se svým druhem, Bohem času Kronem. Společně obkružovali Prvotní vejce, z něhož se zrodila země, moře a nebesa, vinou se kolem Jsoucna (spojení osudu a času), řídí pohyb nebeské klenby a plynutí času. Údajně řídí i osud mladších Bohů.
Ananke je "Tou, která měří", Bohyní nevyhnutelnosti, nutnosti, nutkání a potřeby.


Součástí rituálu byla i meditace zaměřená na uvědomění si našich vazeb, přestřihávali jsme ty, které nám škodí, a posilovaly ty, které nám pomáhají. Poté jsme dostali darem kamínek nebo mušličku, které jsme propojili se svojí vnitřní silou.

Ani v neděli, poslední den našeho čarodějnického kempování, jsme nezaháleli. Dopoledne jsme věnovali workshopu zaměřenému na práci s energií při rituálech. Dostali jsme několik užitečných tipů, vyzkoušeli si některé techniky, vyměnili zkušenosti a zážitky.
Vítanou součástí rozlučky byl i kroužek věnovaný závěrečné reflexi. Mohli jsme poděkovat organizátorům za to, jak pěkně se o nás těch pět dní starali, prozradit, co se nám líbilo, případně i nelíbilo, vyjádřit svá přání pro další ročníky.
Jako účastník obou ročníků mohu říci, že potěšující tradicí Witchcampu se stává pohodová, domácká, přátelská atmosféra, výborné jídlo a zajímavý program, ze kterého si každý jistě něco hodnotného odnese.
Už teď se těším, co si na nás tým Bohyně přichystá příští rok.Podívejte se i na videoreportáž, kterou připravila Coreyemmah:

 


Komentáře

1 Wang-Pi Wang-Pi | 12. července 2013 v 12:40 | Reagovat

Boli súčasťou tejto akcie aj sexualne orgie?

2 Květa-Liliana Květa-Liliana | 12. července 2013 v 22:03 | Reagovat

Musím tě zklamat, nebyly :-)

3 Wang-Pi Wang-Pi | 22. srpna 2013 v 9:10 | Reagovat

Škoda, uvažoval som, že by som sa zúčastnil :(

4 Jacob Jacob | E-mail | 16. listopadu 2014 v 21:30 | Reagovat

Byli na kempu i adolescentní účastníci?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama